У 2023 році ЗНО проводитиметься з 22 травня до 14 липня та включатиме 12 предметів

Не встигли ще всі охочі скласти Національний мультипредметний тест, а Міністерство освіти і науки України вже почало готуватися до наступного ЗНО. Так, згідно з наказом МОН «Деякі питання проведення у 2023 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», в наступному році ЗНО проводитиметься у період із 22 травня до 14 липня. 

Випускники матимуть можливість безкоштовно пройти зовнішнє оцінювання не більш як із п'яти навчальних предметів. Можна скласти і більше предметів, але вже за кошти фізичних або юридичних осіб. 

Серед навчальних предметів, із яких у 2023 році проводитиметься ЗНО:

  1. Українська мова.
  2. Українська мова і література.
  3. Математика (завдання рівня стандарту).
  4. Математика.
  5. Історія України (період 1914 рік - початок XXI століття).
  6. Історія України.
  7. Англійська мова.
  8. Іспанська мова.
  9. Німецька мова.
  10. Французька мова.
  11. Біологія.
  12. Географія.
  13. Фізика.
  14. Хімія.

Зовнішнє незалежне оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) та історії України (період 1914 рік - початок XXI століття) здійснюватиметься лише для проведення державної підсумкової атестації.

Затверджено формат і перелік предметів для ЗНО-2023

 

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2023 році буде проведено у звичному форматі. До переліку включено 12 навчальних предметів.

Таку інформацію зазначено у відповідному наказі про проведення ЗНО наступного року, який підписано міністром освіти та науки Сергієм Шкарлетом.

Таким чином, до переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО, включено традиційний для довоєнного часу список тестових предметів — українську мову, українську мову та літературу, математику, історію України, біологію, географію, фізику, хімію та чотири іноземних мови: англійську, іспанську, німецьку й французьку.

Окрім того, що стосується зовнішнього незалежного оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) та історії України (період 1914 рік — початок XXI століття), то ці тестування здійснюватимуться лише для проведення державної підсумкової атестації