Правила поведінки у захисній споруді
- Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки офіційного мобільного додатку «Тривога», які тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ!». Після того, як ви почули дані звукові сигнали, необхідно спокійно, без паніки, під керівництвом відповідальних осіб (класні керівники, вчителі предметники під час уроку з якими пролунав попереджувальний сигнал), слідувати до найближчої захисної споруди.
- Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху. Напрямок руху до захисної споруди зазначається покажчиками маршруту руху, вивішеними на видимих місцях.
- Особи, які прямують до укриття, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту, мати з собою: «тривожний рюкзак», який обов`язково повинен містити: дводобовий запас їжі, яка довго зберігається, легко готується та має високу калорійність, запас води у поліетиленовій упаковці, дитячі документи (копія паспорта, свідоцтва про народження, страхового полюса, якщо є) ліки, які дитина приймає на постійній основі, засоби гігієни, похідні дитячі ложка, миска, чашка.
- Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.
- Заповнювати захисну споруду необхідно організовано, без паніки. Розміщує людей у сховищі особовий склад формувань ЦЗ. Дітей, людей похилого віку і людей з поганим самопочуттям розміщують ближче до повітроводів.
- По сигналу «Закрити захисні споруди» особовий склад формувань ЦЗ, за вказівками керівника, зупиняє допуск в сховище і закриває вхідні двері.
- Учасники освітнього процесу та інші особи, які укриваються у захисній споруді, повинні виконувати усі вказівки відповідальних осіб особового складу формувань ЦЗ.
- Під час перебування в укритті забороняється:
- ходити по приміщенню захисної споруди без потреби;
- без дозволу пересувати предмети, які знаходяться у захисній споруді;
- відкривати захисні двері захисної споруди;
- шуміти;
- палити, запалювати свічки та інші освітлювальні засоби з відкритим вогнем;
- використовувати предмети з різкими запахами.
- Покидати захисну споруду можна лише після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» з дозволу відповідальної особи, або в разі аварійного стану, що створює загрозу життю і здоров’ю учасників освітнього процесу, та інших осіб в укритті (наприклад, якщо там сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо).
- У разі завалу захисної споруди, або її пошкодженні, відповідальні особи не чекаючи допомоги ззовні, мають організувати роботи для відновлення можливості виходу із захисної споруди.
- Евакуацію із укриття потрібно виконувати в такій послідовності: спочатку на поверхню виходить декілька людей, для того щоби надати допомогу тим, хто не може вийти самостійно, а потім евакуюються люди старшого віку та діти, а після них — усі інші.
- Заповнене людьми укриття необхідно провітрювати та двічі на день прибирати з використанням дезінфікуючих засобів.