ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Добрий день, ми з України!

На своїх уроках з використанням технологій дистанційного навчання всі вчителі  Бубнівського ліцею докладають максимум зусиль, щоб заняття були цікавими, творчими, пізнавальними. Підтримуємо своїх учнів, надихаємо, допомагаємо досягнути успіхів у навчанні. Віримо в краще майбутнє, дякуємо ЗСУ, наближаємо перемогу!

Разом – ми сила! Усе буде Україна!

У Бубнівському ліцеї з 01 вересня  2023 року освітній процес для учнів 7-11 класів організовано в змішаній формі (очно-дистанційній) з використанням технологій дистанційного навчання та для учнів 1-6 класів очно  відповідно до розкладу занять у межах тижневого навантаження.

       Навчальні заняття проводяться  шляхом поєднання синхронного (не менше 30% навчального часу) на платформі  Google Meet, Viber та асинхронного режимів (додатки Google, середовище Google Classroom). З метою налагодження комунікації між учнями, батьками, вчителями використовуються соціальні мережі (Viber), електронна пошта.  Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти під час освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання здійснюється за допомогою платформ «На урок», «Всеосвіта».

Все буде Україна! Разом до Перемоги!

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти 08.09.2020р.

Наказ Міністерства освіти і науки України № 466 від 25.04.2013, зареєстрований в Міністерстві юстиції України за №703/23235

Положення про дистанційне навчання у Бубнівському ліцеї


Розклад уроків на період дистанційного навчання з посиланнями на онлайн уроки

За останні роки розвиток інформаційних технологій зробив актуальною проблему модернізації системи освіти. Суть такої модернізації найбільше відбилася в концепції дистанційної освіти (ДО), яка, завдяки такому глобальному явищу, як Інтернет, охоплює широкі шари суспільства та стає найважливішим фактором його розвитку. Особливого значення така модернізація системи освіти набуває в Україні.

Згідно з деякими дослідженнями, в Україні близько 30% навчальних закладів заявили про те, що вже мають або планують організувати навчання в режимі ДО. Однак найчастіше за цим стоїть звичайна заочна форма навчання. Чим же відрізняється дистанційна освіта від інших видів отримання знань і професії? Насамперед, ДО – це відкрита система навчання, що передбачає активне спілкування між викладачем і студентом за допомогою сучасних технологій та мультимедіа. Така форма навчання дає свободу вибору місця, часу та темпу навчання.

Система ДО має ряд переваг і значно розширює коло потенційних студентів. Одержати освіту дистанційно має можливість молодь, яка не може поєднувати навчання з роботою або проживає у віддаленій від обласних центрів місцевості; військовослужбовці; домогосподарки; керівники; бізнесмени або студенти, що бажають паралельно одержати освіту. Дистанційна форма навчання підходить майже всім, тому що дає можливість гармонійно поєднувати навчання та повсякденне життя.

Варто відзначити, що ДО – доступна можливість одержати освіту за кордоном з мінімальними фінансовими витратами при великому виборі спеціальностей, оскільки більшість ВНЗ Європи та США ввели таку зручну для студентів форму освіти набагато раніше, ніж Україна.

Сучасна освіта вимагає безупинно розширювати своє сприйняття комплексності світу та формування інформаційного суспільства. Для того, щоб знання отримали конкретний зв’язок з діями, необхідно постійно “навчати себе”, поповнюючи й розширюючи свою освіту. Саме цю мету й ставить перед собою дистанційна освіта.

Дистанційне навчання – новий засіб реалізації процесу навчання, в основу якого покладено використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій, що дозволяють навчатись на відстані без безпосереднього, особистого контакту між викладачем і учнем.

Інформаційні освітні ресурси Інтернет в Україні

– http://tvoi-kollegi.net – на цьому порталі кожний може поділитися своїм власним досвідом.

– http://rubook.ru – Каталог освітніх сайтів.

– http://www.education-catalog.info – Каталог освітніх сайтів.

– http://www.educatalog.ru – Каталог освітніх сайтів.

– http://www.nbuv.gov.ua/ – Національна бібліотека України імені В. Г. Вернадського, Київ.

– http://www.nas.gov.ua/ – Національна Академія Наук України. 

– http://www.osvita.ua – Освіта в Україні, тестування, вища освіта, школа, вчитель, законодавство, новини, ВНЗ, зовнішнє незалежне оцінювання.

– http://www.chl.kiev.ua/ – Національна бібліотека України для дітей.

– http://dic.academic.ru/searhall.php – За словниками та енциклопедіями.

– http://www.rada.gov.ua – Сайти Верховної Ради України з доступом до електронних матеріалів парламентської бібліотеки.

– http://www.lichnosti.ua – Особистості. Мета проекту – створити відкритий банк даних біографій видатних, значних, відомих, знаменитих особистостей для історії цивілізації.

– http://www.easymath.com.ua – Математика – це просто! На сайті представлені теорія і методика розв’язування різноманітних математичних задач.

– http://www.master-test.net – Сайт програми Майстер Тест – система, що дозволяє реєструвати та здійснювати тестування в режимі он-лайн.

– http://www.xvatit.com – Інтернет портал для молоді та людей, що займаються їх освітою.

– http://www.vcity.com.ua – Оперативна інформація про події в Україні і за кордоном, які пов’язані з освітою. Інноваційні проекти, а також новини освіти, події, форум, каталог сайтів,пошта.

– http://www.o-svit.iatp.org.ua – про освіту в Україні та за кордоном.

– http://www.ednu.kiev.ua – Освітня мережа України.

– http://www.unisvit.com – Університети світу.

– http://www.edu.kiev.ua – Головне управління освіти і науки Київської міської держадміністрації.

– http://www.ictme.edu-ua.net – Інститут змісту і методів навчання.

– http://www.ln.com.ua/kaman – Київська асоціація «Мала академія наук».

– http://www.mon.gov.ua/smc_se/ – Науково-методичний центр середньої освіти МОНМС України.

– http://kno.rada.gov/ua – Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.

– http://www.profi.org.ua – Портал професійного консультування молоді.

– http://www.svit-pk.com.ua – Світ ПК. Учитель-учителю. На даному порталі ви можете знайти (додати свої):план-конспект з інформатики; роздатковий матеріал; цікаві статті; інструктивні вказівки.

– http://knoserg.ucoz.ua – Слово вчителя. Великий архів матеріалів для школи.

– http://myklass.com.ua – Супер клас. Сайт присвячений учням початкової школи, батькам, вчителям.

– http://teachlab.ucoz.ua – Творча лабораторія вчителя інформатики.

– http://trudove.org.ua – Трудове навчання. На сайті розміщені матеріали, які безпосередньо необхідні вчителю трудового навчання, креслення: розробки уроків, роздатковий матеріал, технологічна документація, креслення виробів, фотогалереї.

– http://ridnamova.ck.ua – Українська мова та література. Конспекти уроків з української мови та літератури для вчителів загальноосвітніх шкіл.

– http://www.ukrmova.dn.ua – Українська мова та література. Методичні матеріали до уроків та конкурсів. Календарне планування, тематична атестація, атестація вчителя, розробки уроків.

– http://vadilla.moy.su – Учитель географії. На сайті розміщено розробки уроків, заходів з географії та природознавства для вчителів спеціальних шкіл, фото.

– http://uchitell.ucoz.ru – Учитель історії. Авторські матеріали: електронні тести, тематичні слайд-шоу, пазли, відео уроки, анімовані схеми, навчальні флеш-ігри.

– http://centrro.at.ua – Центр психології і методики розвивального навчання.

– http://www.sp.bdpu.org – Шкільна фізика. На сайті зібрано теоретичні матеріали, задачі, тести, лабораторні та демонстраційні роботи, методичні рекомендації з курсу фізики середньої школи. Кожен зареєстрований на сайті отримує власну теку для створення особистої сторінки та розміщення своїх методичних матеріалів.

– http://vospitatel.at.ua – Я – вихователь. Розробки виховних занять та самопідготовок, методичні поради, документація та багато іншого для роботи вихователя школи-інтернату[1].

Періодичні видання для педагогів 


www.ednu.kiev.ua/index_u.htm – каталог педагогічних газет і журналів, видавництв, адреси сайтів
http://www.1september.ru/ – електронна версія газети видавничого дому “Первое сентября” : “Начальная школа”
http://lib.sportedu.ru – сайт науково-методичного журналу “Физическая культура”
http://www.ug.ru/ – інформаційний сайт “Учительской газеты”
http://www.nbuv.gov.ua/ – Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського представляє електронний каталог періодичних видань


Електронні педагогічні форуми

Форум (англ. www-conference, синоніми: конференція, веб-конференція) інструмент для спілкування на сайті. В окремих випадках організуються форуми – прес-конференції в Інтернеті, для спілкування користувачів сайту із запрошеними гостями.
http://cen.iatp.org.ua/ – форум на сторінках сайту мережи громадянської освіти в Україні
http://edu.ukrsat.com/ – форум “Реформування освiти в Українi” 

Для дистанційного навчання наші вчителі використовують такі засоби: